Gabčin Životopis

4. srpna 2012 v 10:02 | *Terule* |  O Gabriele
Datum narození: 27. června 1993
Místo narození: Kroměříž
Bydliště: Jankovice
Sourozenci: mladší bratr Honza
Profese: Zpěvačka
Škola: Gymnázium v Holešově
Alba: Dvojí Tvář (2011)


Gábina se narodila 27. června v Kroměříži, od roku 2010 žije v Jankovicích nedaleko Holešova.
Již od raného dětství ji to táhlo k hudbě. To, že se chce hudbě věnovat věděla už v pěti letech, kdy ji táta vzal na zkoušku se svou kapelou. Na základní škole navštěvovala hodiny klasické kytary, hrála házenou a chodila na taneční kroužky. V kytarovém umění vedla i na soutěžích. V roce 2007 se přihlásila do pěvecké soutěže "Superstar mikroregionu Haná", kterou vyhrála v kategorii do 15 let se skladbou "Teď královnou jsem já", tato soutěž ji přinesla její první cestu do profesionálního studia. Poté začala zpívat v kapele a procestovala s ní 2 roky po celé republice. V kapele ale později došlo k neshodám, což vedlo k jejich rozchodu. Zlom nastal, když potkala olomouckého muzikanta Davida Spilku a nahrála s ním duet na jeho CD Ghost. S ním přišlo také vystoupení na Masters of Rock ve Zlíně. Po tomto vystoupení ale navzdory očekávání žádná nabídka pro Gábinu nepřišla, rozhodla se tedy pro zásadní krok.
Přihlásila se do soutěže Česko Slovensko má Superstar. V této soutěži se probojovala až do superfinále, které se konalo 5. června 2011 a ve kterém těsně prohrála se slovenským zpěvákem Lukášem Adamcem. Stala se tak nejlepší účastnicí soutěže z Česka, a nejlepší mezi ženami. Před finále byla favoritkou na celkové vítězství. Díky této soutěži se stala známou osobností a znají ji tisíce fanoušků.
26. listopadu 2011 se stala Objevem roku v anketě Český slavík.
28. listopadu vydala své debutové album Dvojí Tvář, které se stalo hned po prvním týdnu prodeje 10. nejprodávanějším albem u nás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se jmenuje bratr Gabriely?

Honza
Filip
Tadeáš
Tomáš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama