Gabriela Gunčíková: Narodila jsem se ve špatné době

8. srpna 2012 v 10:11 | *Terule* |  Rozhovory
Kráska, v jejímž hrdle dřímá zvíře. Tak nějak ji charakterizovala porota SuperStar. Soutěže, do níž původně za žádnou cenu nechtěla jít a kterou nakonec málem vyhrála. I přesto se rocková princezna Gabriela Gunčíková snaží velmi sympaticky zůstat nohama na zemi.
Narodila jste se v roce 1993, tudíž dva roky potom, co vyšlo album Nevermind od Nirvany. Zdá se mi neuvěřitelné, že když to album vyšlo, nebyla jste ještě na světě, nezažila jste tu dobu. Existuje pro vaši generaci něco podobně zásadního, jako byla pro dnešní pětatřicátníky třeba ta Nirvana?
Dodneška se mlátím do hlavy za to, že jsem se narodila tak pozdě. Mrzí mě, že jsem prošvihla dobu, kdy byla na vrcholu muzika, kterou mám ráda. Trpím tím odmalička, dneska je to nastavené trochu jinak, letí hlavně taneční hudba a nevím, koho mají moji vrstevníci jako idol. Asi Lady Gaga nebo Rihannu. Já to tak nevnímám, pro mě jsou top kapely a zpěváci z osmdesátých let a mrzí mě, že to většina mých vrstevníků nezná.
Nežili v tom, nepamatují si tu dobu.
Nejsem moc šťastná, že jsem se narodila právě do téhle doby, už po té dobré muzice. Někdo může namítat, že tu byli komunisti a stejně se sem spousta muziky vůbec nedostala, tak abych to upřesnila, nejradši bych se narodila někdy v sedmdesátých letech, v osmdesátých bych byla puberťák a v Americe, nebo v Anglii. To by bylo dokonalé.
Co přesně z té doby se vám líbí?
Hudbu osmdesátých let mám ráda obecně, nemusí to být jen rock. Když vezmu disco z té doby, mělo alespoň melodii, dneska je to jenom elektronika, nic víc.
Jak jste se k téhle muzice dostala?
Kdybyste se podíval na naši sbírku desek, našel byste tam pár diskotékových věcí mamky, ale zbytek je pravá muzika. Pořád nám to doma hrálo, a když jsem si chtěla sama něco pustit, měla jsem na výběr právě tohle. Neměla jsem možnost přičichnout si k ničemu jinému. Navíc táta je muzikant, takže mě k tomu taky vedl.
Na co hraje?
Na kytaru v kapele Iron Maiden Revival.


Pochopitelně, kde jinde! Vy se vlastně máte s "pravými" Iron Maiden setkat, že?
Za týden letím do Itálie. Podrobnosti neznám a nic moc od toho neočekávám. Nejsem včerejší, setkala jsem se se spoustou svých idolů, vím, jak se chovají, je to prostě jejich práce. Tohle všechno k tomu patří. Nechci je moc otravovat společným focením a podobně. Ráda se s nimi uvidím, ale nějaké velké haló od toho nečekám.
Oni ale mají pověst příjemných chlápků, takže to bude nejspíš v pohodě.
Uvidím. Úsměv se dá vždycky zahrát. Ale těším se na to, samozřejmě. Budou myslím fajn, ale pro ně budu jen jedna z milionu. I kdyby jim řekli, že jsem ze SuperStar, bylo by jim to jedno. Ta soutěž nemá prestiž.
Proč jste do ní tedy šla?
Dva roky před tím jsem říkala, že nikdy, nikdy, nikdy nepůjdu do SuperStar, a najednou jsem byla na druhém místě.
Co vás přimělo změnit názor?

Prosadit se v hudebním byznysu je nemožné. Můžu být sebevětší talent, ale šance na to, že narazím na dobré producenty nebo manažery, je mizivá. A když už na ně narazím, nepomůžou mi, protože nemám jméno. Když si vezmu SuperStar, nikdo z nich se jednoho krásného dne neprobudil s tím, že se stane zpěvákem. To byli lidi, kteří koncertovali, hráli po klubech a nikdo jim nepomohl. U mě je to stejné, zpívám od třinácti let, objela jsem půlku republiky, kluby, festivaly, a nic. Takže jsem si řekla, bohužel, nezbude nic jiného, než na sebe trochu upoutat pozornost. Rozhodla jsem se tam jít, protože jsem neměla jinou možnost.

Neměla jste strach z toho, že na sebe sice upozorníte, ale pořídíte si cejch té ze SuperStar, kterého se pak těžko zbavuje? Nebo že se vám stane to, co všem krom Anety Langerové, že se na vás záhy zapomene? Kdo si dneska vzpomene na Zbyňka Drdu?

Ono to nemusí být chyba jen soutěžících. Hodně záleží na štěstí, stačí jedna chyba a padne dolů. Aneta to štěstí měla, hned po finále nazpívala Vodu živou a Křídla motýlí. Měla hity, kdo z ostatních je měl? Takže záleží i na tom, kdo mi co složí, jak to bude vypadat, jak se to bude propagovat.

SuperStar skončila, co bude dál?

Momentálně jsem se trochu zavřela před světem, abych si trochu odpočinula a dala si hlasový klid. V jednání jsou věci kolem nahrávání a koncertů, něco už mám naplánované a během týdne bych se měla dozvědět, jak to bude s deskou.

Jak bude vaše deska vypadat?

Určitě bude rocková, ráda bych, aby tam byly moderní prvky, ale i to, co jsem se snažila prezentovat v soutěži, což byly otisky osmdesátých let. Chtěla bych tam dát i pár věcí, co jsem složila s tátou, nebo co složil on sám. Mám hrozně ráda melodii a v taťkových věcech melodie je, takže bych si je tam ráda prosadila.

Nebojíte se muzikálů?

Bojím. Nechci se k tomu moc vyjadřovat, nikde není psáno, že někdy v budoucnu nějakou nabídku nepřijmu.

Změnila vám SuperStar soukromý život? Přece jen žijete na vesnici, tam se všichni znají, nic se neutají.

Jsem strašně šťastná, že mě podporují, týden před finále, kdy jsem se vrátila domů, byl úžasný. Krásně mě přivítali. Je to zvláštní, protože mě předtím vůbec neznali, my tady v Jankovicích bydlíme rok a půl. Přestěhovali jsme se sem, předtím jsme bydleli v Kvasicích. Takže z celé vesnice znám asi deset lidí.

A celá vesnice zná vás.

Taky mi celá vesnice fandila, dokonce vypravili autobus a jeli se na mě podívat.

Jste v kontaktu s někým z finalistů?

Nejvíc asi s Lukášem Adamcem, pak s Klaudií Pappovou a Martinem Harichem. S nimi si píšu, voláme si, budeme mít nějaké společné koncerty. S Lukášem plánujeme nákupy.

Nákupy?

Hned jak mi dal část výhry ze SuperStar, domluvili jsme se, že půjdeme společně nakupovat.

Aha, ta vaše vzájemná dohoda o deseti procentech výhry, které dostane ten, co nevyhrál.

Před finále jsem ze srandy řekla, že dáme pade pade. On se smál a říkal, že mi nikdy nedá padesát procent. Pak někdo z týmu přišel, že jsme první finalisti takoví kamarádi, že bychom se měli podělit. Takže jsme se domluvili, že ať to dopadne jakkoli, vítěz dá tomu druhému deset procent z výhry.

Vysvětlujete si nějak, proč jste nevyhrála?

Za prvé jsem s tím počítala, protože jsem holka. A vždycky, když byl duel holky s klukem, vyhrál kluk. Teď myslím na Slovensku, tady od dob Anety Langerové holka ve finále nebyla. Navíc porota mě chválila a Lukášovi spíš nadávala. To mohlo zapůsobit na Slováky, kteří si řekli, že mně určitě všichni pošlou hlas, takže je třeba zachránit Lukyho. Stalo se, pro mě už to druhé místo byl top. Ať už to způsobilo cokoli, nezměním to.

Co vás na SuperStar štvalo?

Zásadně asi nic. Naučila jsem se být trpělivější a čekat. Tam se pořád jen na něco čekalo a ne deset, patnáct minut, ale třeba sedm hodin. Ze začátku mi to přišlo nepředstavitelné, ale v průběhu soutěže mi to už připadalo normální. Prostě někde čekám sedm hodin. Pak jsem si zvykla, našla jsem si nějaké místečko s polštářem, svezla jsem se na něj a vypnula.

Dostala jste se teď, když jste populární, do křížku s bulvárem?

Jsem taková, že nedávám podnět k tomu, aby o mně psali něco ošklivého, ale psali o taťkovi. Zavolali ve chvíli, kdy jsem měla zánět průdušek, byla jsem vyčerpaná a řekla jsem jim jen, že se léčím, spím, jsem vyčerpaná, ale že to bude za chvíli dobré. Oni napsali, že jsem zkolabovala, že jsem hotová a v dalším článku, že jsem se zhroutila, protože mě otec týrá.

Šílený otec trenér, který běsní, že jste nevyhrála?

Něco takového. Přitom táta je hrozně hodný člověk, nikdy by mi neublížil. O mně ale nikdy nic vyloženě hnusného nenapsali. Měli citace, které jsem v životě neřekla, ale to už tak asi patří k věci.

Co se vám v soutěži povedlo nejvíc?

Nejpyšnější jsem asi na poslední kolo. Byla jsem nemocná, dva dny úplně bez hlasu, lítala jsem po nemocnicích, píchali mi kalciovky, byla jsem i na obstřicích hlasivek, aby se mi hlas alespoň trochu vrátil. V sobotu jsme měli zvukovku, v neděli kamerovku, předváděčku a já jsem nezpívala. Ani jednou jsem si to pořádně nezkusila, říkala jsem si, že si nebudu ničit hlasivky a nechám si to až na přímý přenos. Takže jsem byla strašně šťastná, že jsem to zazpívala, jak jsem chtěla. Byl to velký adrenalin, ale byla jsem ráda, že jsem si zachovala čistý štít, i když jsem nevyhrála. Dokázala jsem se vyhecovat a zvládla to, i když jsem nebyla zdravotně úplně v pořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

V jaké taneční soutěži Gábina učinkovala?

Stardance
Let's Dance
Žádné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama