Léto plné hvězd s Gabrielou Gunčíkovou a Petrem Ševčíkem

27. srpna 2012 v 11:40 | *Terule* |  Články
guncikova-sevcik.jpg
Stejně jako každý rok i letos probíhá v malém krámku na Dražickém náměstí v Praze výstava ručně vyráběných hraček, z nichž je výtěžek určen zdravotně postiženým dětem. Probíhá zde navíc i doprovodný program, ve kterém vystupují jak stálice hudební scény, tak i mladí začínající zpěváci. Minulý čtvrtek byla hostem stříbrná Superstar Gabriela Gunčíková, o níž teď několik měsíců nebylo moc slyšet, ale podle vlastních slov chystá comeback s novou kapelou i repertoárem. Nevystupovala však sama a jejím hostem nebyl nikdo jiný než její kolega ze Superstar Petr Ševčík, jehož debutové CD Duality již zanedlouho uzří světlo světa. I já jsem se na toto vystoupení vypravil a mohu vám tím pádem nabídnout menší report.

Celý program trval cca hodinu a Gábina během něj zazpívala pět písní. Ze svého debutového CD Dvojí tvář nám však nabídla pouze baladu Buď dál jen můj, ostatní písně byly cover-verze, které jsme už od ní mohli slyšet během soutěže, konkrétně U + Ur Hand od Pink, Love Hurts od Nazareth, Alone od Heart a We Don´t Need Another Hero od Tiny Turner. Jednotlivé písně byly prokládány rozhovorem, který s Gábinou provedla výtvarnice a jedna z pořadatelek výstavy Olga Černohorská. Z rozhovoru bylo možno zaznamenat, že se svou dosavadní kariérou není Gábina zatím příliš spokojená (a ani se svým debutovým CD, když z něj zazpívala jen jednu píseň). Sama zároveň uznala, že v posledním roce měla příliš aktivit najednou (natáčení debutového CD, Let´s Dance, muzikál Kleopatra), což znamená, že nic z toho nemohla dělat pořádně. Gábina se však rozhodla, že ve druhé kapitole své umělecké kariéry už bude všemu jinak a především její repertoár bude úplně jiný a přesně podle jejích představ. Mimo jiné jsme se také dozvěděli, jak probíhal konkurz na její novou kapelu a že Gábina bude hostem podzimního turné Karla Gotta, se kterým nazpívala duet, který najdeme na mistrově připravovaném CD (stejně jako duet s další superstaristkou, mou oblíbenkyní Monikou Bagárovou). Tak doufejme, že Gábina dostojí svým slibům a druhá fáze její kariéry bude lepší než ta první.
Jak už jsem zmínil v úvodu, tak hostem byl finalista Superstar Petr Ševčík, který zde představil hned dvě nové písně ze svého debutového CD Duality (na které se můžete těšit už koncem srpna), konkrétně baladu Dokonalá, kterou věnoval samotné Gábině, a svižnou pop-punkovou pecku Big Big Noise. Petr se během svého vystoupení ukázal jako dost velký showman, což mohlo být pro ty, kteří ho viděli naposledy v Superstar, dost velké překvapení. Společně s Gábinou si pak střihl duet, k němuž jim posloužil gigahit od Aerosmith I Don´t Want To Miss A Thing. Petr a Gábina však nezůstali jen u jednoho duetu a jako bonus přidali ještě dva další, kde ovšem vždy jeden z nich dominoval a druhý mu jen přihrával. V evergreenu Livin´ On A Prayer od Bon Jovi pochopitelně dominovala Gábina a v megahitu loňského léta Lazy Songu od Bruna Marse byl naopak tahounem Petr, přičemž Gábina jej doprovodila jen pískáním v refrénu. Petra jsme však v rámci Léta plného hvězd letos neviděli naposledy a 16. srpna bude mít v rámci tohoto projektu svůj samostatný koncert, kde podrobně představí své debutové CD.
Jak celek to byl velmi příjemný večer, čemuž mimo jiné pomohlo i velmi komorní prostředí, ve kterém se celá akce odehrála. Proto vám čtenářům mohu doporučit i další večery, které se v rámci Léta plného hvězd odehrají. Vedle již zmíněného Petra Ševčíka zde během léta vystoupí například Miro Šmajda, Kamila Nývltová nebo Ondřej Ruml.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Na kolikátém místě se Gábina umístila v Superstar?

1
2
3
Nebyla v Superstar

Komentáře

1 Týna Týna | Web | 27. srpna 2012 v 11:42 | Reagovat

Tenhle článek jsem četla i jsem viděla z LPH pár videí :)

2 christy-na christy-na | Web | 27. srpna 2012 v 11:45 | Reagovat

Gabriela je výborná zpěvačka :-) Jinak pěkný blog :-)

3 Ywulíí:) Ywulíí:) | Web | 27. srpna 2012 v 11:48 | Reagovat

Pěkné a moc hezký blog i design:))

4 Jaňula & Týnuše Jaňula & Týnuše | Web | 27. srpna 2012 v 11:50 | Reagovat

Ahooj můžeme tě poprosit u tvůj hlas prosím v této http://s-hejvi.blog.cz/1208/miss-2012-sedme-kolo soutěži? Pro Jaňula a Týnuše? je to pro nás důležité a i oplácíme :)
Ale jestli tě tento komentář naštval ignoruj ho a klidně vymaž :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama