Rodiče to se mnou měli těžké. Byla jsem hyperaktivní dítě!

9. srpna 2012 v 12:33 | *Terule* |  Rozhovory
Cesta. Hudební kariéra dovedla zpěvačku Gabrielu Gunčíkovou z rodné východní Moravy do Prahy. Spoustu času teď tráví na cestách.
Osmnáctiletá zpěvačka Gabriela Gunčíková zářila v představení Kleopatra. Dál se ale muzikálům věnovat nechce.
Před rokem ještě téměř neznámá Gabriela Gunčíková je dnes nedostižnou celebritou. Stala se nejen finalistkou Česko Slovenské SuperStar, ale i objevem roku 2011 v anketě Český slavík. Na veřejnosti se od začátku roku objevovala coby Kleopatra ve stejnojmenném muzikálu. Nedávno byla osmnáctiletá zpěvačka ozdobou pražské charitativní akce Ples v Opeře.
Na Plese v Opeře vám to moc slušelo.
Díky za poklonu. Šaty pleťové barvy s peřím mi sedly perfektně, jen ty boty mi daly zabrat. Na ples jsem dostala pozvání od kamaráda a ráda jsem jej přijala.
Tančila jste?
Ze začátku hrál orchestr klasické tance, to jsem se neodvažovala dobrovolně ztrapňovat na parketu. Absolvovala jsem sice na Slovensku show Let´s Dance, ale ke klasikám, jako je valčík, jsem se nedopracovala.

Kleopatra vám podle všeho sedla. Chcete v muzikálových rolích pokračovat?
Premiéra Kleopatry byla vlastně mou první rolí v muzikálu. Bavilo mě ji hrát, bylo to něco úplně jiného, než co jsem doposud dělala. V nejbližší době ale nemám v plánu v muzikálech pokračovat. Chci jít vlastní cestou! Za svými sny, a muzikál do nich nikdy nepatřil. Každopádně pro mě ale tahle nabídka znamená hodně, dala mi velkou spoustu zkušeností a posunula mě zase o kousíček dál.
Nejvíce vám ale pomohla Česko Slovenská SuperStar. Jak na to s odstupem času vzpomínáte?
Jen v dobrém, změnila mi život a díky ní jsem se přiblížila ke svým snům. Úžasná byla ta tříměsíční atmosféra se skvělými kolegy soutěžícími, dalšími zajímavými lidmi ze štábu, s porotou.
Změnila vám popularita život?
Pro mě to bylo velké překvapení! Nečekala jsem, že se můžu dostat tak daleko. Popularita pro mě znamená především možnost rozdávat svým zpěvem lidem radost a pohodu. Zároveň tím dělám samozřejmě dobře i sobě.
Není to nepříjemné, že vás najednou tolik lidí zná?
Mám trochu problém s Facebookem. Lidé se tam za mě v klidu vydávají, a dokonce mi založili spoustu falešných profilů. Visí tam moje údaje i fotografie a falešné Gábiny si s mými fanoušky píší místo mě. Loni na Štědrý den u nás zazvonil pán a tvrdil mi, že jsem mu na Facebooku slíbila, že s ním půjdu ven. Samozřejmě jsem nic nepsala, protože svůj profil ani nemám! Ten chudák pán jel za mnou až z Karviné, a ještě k tomu na Štědrý den. Nakonec odjel jen s podpisovou kartou, protože jsme se doma akorát chystali ke štědrovečerní večeři. Tohle je velmi smutné, protože takováhle legrace mi nepřijde ani trochu vtipná, spíše dost hloupá.
Na své mládí jste toho stihla docela dost. Kdy jste začala vystupovat veřejně?
Už v pubertě jsem si našla kapelu a začala hrát po koncertech, ale podmínka ze strany rodičů byla jasná, nesměla jsem dělat nic nezákonného. Jsem na sebe pyšná, jelikož jsem jejich důvěry nikdy nezneužila. Chtěla jsem totiž opravdu zpívat! Je sice pravda, že jsem v dospívání docela vzdorovala a bylo se mnou těžké pořízení.
Copak jste provedla?
Vždycky jsem bývala vzdorovité, hyperaktivní a tvrdohlavé dítě. Přihlásila jsem se třeba do spousty kroužků a pak jsem toho chtěla najednou nechat. Rodiče mě ale donutili, abych zůstala aspoň u kytary, a za to jim jsem vděčná. Kdybych nedokončila sedmý rok hraní, ke zpěvu bych se nedostala. V dospívání se samozřejmě moje tvrdohlavost ještě umocnila a pamatuji si třeba, jak jsem po jedné výměně názorů vzala kolo a jela spát k babičce. Nakonec jsem se ale pokorně vrátila domů a všechno se mezi mnou a rodiči urovnalo. Dnes se tomu spíše smějeme.
Jak relaxujete?
Mám ráda sport, odmalička jsem hrála závodně házenou a bavila mě i atletika. Přiznávám, že někdy jsem moc lenivá se zvednout a jít si zasportovat. Miluji vodu, takže v létě hrozně ráda plavu a v zimě ráda jezdím lyžovat. Teď už jsem ale na sjezdovce nebyla delší dobu, protože poslední jízda na lyžích v Rakousku mě před dvěma roky stála operaci křížového vazu a menisku. Od té doby mám trochu strach, musím ještě na jednu operaci, abych byla zase úplně v pořádku. Zatím si bohužel nemůžu dovolit chodit dva měsíce o berlích.
Děláte tvrdou muziku, jste taková i ve vztazích k mužům?
Styl hudby měl na moje chování vliv naposledy někdy ve třinácti letech. Takže tvrdá muzika ze mě nedělá tvrdého člověka. Jsem normální žena jako každá jiná, která má ráda romantiku, ale ráda s mužem i sportuji a v určitých věcech i ráda soupeřím.
Co je pro vás ta pravá romantika?
Západ slunce u moře, hvězdy, svíčky a vínko, vlastně všechny společně strávené chvilky s partnerem, kterého miluju.
A mužský ideál?
Pro mě je důležité charisma! O vzhled ani tak nejde, ale přiznávám, že mám slabost pro hnědovlasé, hnědooké chlapy. Muž by měl mít jistou dávku inteligence, protože ve vztahu je pro mě důležitá komunikace. Potřebuji si povídat o všem, klidně i o problémech celého světa. Přála bych si, aby můj budoucí partner byl spíše starší a moudřejší než já, žádný ztřeštěný puberťák. A snad aby měl nějaký vztah k muzice, abychom měli aspoň minimálně podobné zájmy. I když i protiklady se přece přitahují. Vím jen jedno, zatím jsem ho nikde nepotkala!
Sledujete televizní soutěž Hlas ČeskoSlovenska?
Ráda bych, ale kvůli pracovní vytíženosti to nestíhám. Pár informací jsem ale o téhle soutěži zaslechla a přijde mi, že výhoda je rozhodně na straně soutěžících. Porotci je nemohou posuzovat podle vzhledu, za který například na castinzích v SuperStar některé zájemce vyhazovali.
Kdybyste měla tu šanci, šla byste do soutěže znovu?
Rozhodně bych to udělala znovu, dnes je jen malá šance, že vám někdo pomůže z garáží ven. Udělala jsem spoustu chyb, kterých lituji, ale chybami se člověk učí a získává zkušenosti.
Třeba se jednou do nějaké takové soutěže opět podíváte, ale tentokráte úplně v jiné pozici. Kývla byste na účast v porotě?
Určitě by mi nevadilo být porotkyní v pěvecké soutěži, na druhou stranu je těch soutěží už přespříliš. Vím jistě, že bych určitě nebyla přísná, spíše naopak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama