SuperStar Gábina Gunčíková: Přítele vyměnila za kariéru!

8. srpna 2012 v 11:04 | *Terule* |  Rozhovory
Musím hodně makat, ale věřím, že si za pár let splním sny, říká osmnáctiletá Gábina.

Musím hodně makat, ale věřím, že si za pár let splním sny, říká osmnáctiletá Gábina.

Gábina Gunčíková (18) se jako stříbrná SuperStar stala další mladou hvězdičkou, která rychle zazářila. Díky tvrdé dřině ale nezapadla a získala hlavní roli v muzikálu Kleopatra. V rozhovoru vypráví i o tom, proč se rozešla s přítelem a jak ji trápí samota.

Co jste jako rockerka říkala na nabídku role v muzikálu?
K muzikálům jsem neměla kladný vztah až do doby, kdy jsem v prvním ročníku na střední škole viděla právě Kleopatru. Už při prvních tónech mi naskočila husí kůže a líbil se mi i ten příběh. Takže jsem pak byla za nabídku velmi ráda.
Máte za sebou premiéru. Jak se cítíte?
Hrozně jsem si oddychla, že to mám za sebou. Myslím, že reakce diváků byla úžasná. Je to zadostiučinění za to, že jsem na to neměla moc času a prala jsem se s tím ve dne v noci.
Jak dlouho jste měla na nazkoušení role?
Roli jsem dostala už v srpnu, ale zkoušet jsme začali pět dnů před premiérou.


Za týden jste nazkoušela celý muzikál?
Ano, já jsem si předtím doma pouštěla DVD, dívala se na ty výrazy a pak jsem si na židlích představovala Césara a Antonia. A pak za těch pět dní mi hodně pomohl režisér.
Kdy jste si sáhla na úplné dno?
Vždycky, když jsem přišla ze zkoušek. Začínala jsem v půl deváté ráno a končila v sedm večer, pak jsem si ještě hodinu zpívala, takže jsem si pak lehla na postel v bundě a usnula jsem. Po hodině jsem se zmobilizovala, dala si sprchu a kafe a do čtyř do rána jsem se učila do školy.
Vy jste se ještě připravovala do školy?
V době SuperStar se mi přerušil třetí ročník gymnázia, který jsem musela do konce ledna dodělat, abych v září mohla nastoupit do maturitního ročníku.
Jak se ve škole dívají na to, že jste v podstatě zmizela?
Spolužáci to nesou dost těžce, protože nejsem doma s rodinou, natož s nimi. Asi si připadají trochu méněcenní, takže jsem se jim nedávno přišla omluvit za to, že nemám čas. Ale učitelé jsou skvělí a vycházejí mi vstříc.

Kromě zpěvu může Gábina nabídnout i krásné tělo.
Klikněte pro zvětšení!

Setkala už jste se také se závistí?
Ztratila jsem ty, se kterými jsem tolik nebyla. Vnímají to tak, že už jsem někde mezi hvězdami, sedím si s Gottem na Slavíku a myslím si, že jsem někdo. Což samozřejmě není pravda. Ale já jsem si to takhle vybrala a bohužel se nedá nic dělat.
Co pro vás bylo těžší, jít do SuperStar, nebo vystoupit před lidmi v muzikálu?
Určitě SuperStar. Tam člověk musel ukázat, co v něm je, a bylo jen na něm, jestli ho lidé pošlou dál. Já jsem se strašně bála, že budu mít málo času na to, abych něco dokázala, takže jsem si od začátku vybírala těžší písničky. A v muzikálu jsem to brala tak omluvně. Říkala jsem si, že jsem nikdy nechodila do zpěvu ani na herectví, takže to musím zkusit a buď to vyjde, nebo ne.
V SuperStar jste skončila druhá a od Lukáše Adamce jste dostala deset procent ze sta tisíc eur. Co jste si pořídila?
Já jsem trochu skrblík, takže si šetřím na byt. Chci být finančně nezávislá. Zatím v Praze bydlím v hotelu, ale v budoucnu bych chtěla mít něco svého.

V SuperStar skončila na druhém místě.
Klikněte pro zvětšení!

Jak snášíte odloučení od všech blízkých?
Je to o tom, že člověk je opravdu hodně sám. A pokud není trochu samotář, tak tím velmi trpí. Což já jsem, ale té samoty je tolik, že se zatím moc ráda vracím k rodičům.
Vy jste už v SuperStar neměla přítele, že? Teď ho máte?
Já jsem měla přítele před SuperStar, ale musela jsem se rozhodnout, jestli půjdu za láskou, nebo za kariérou.
Takže jste se s ním kvůli kariéře rozešla?
To ne. Na výběr mi dal tenkrát on. Prostě vztah, nebo kariéra. Ale já potřebuji někoho, kdo mě bude podporovat, takže jsem se s ním rozloučila, od té doby nikoho nemám a velmi mi to vyhovuje. Já teď na vztah prostě nemám čas.
Jak se vám za dobu od SuperStar změnil život?
Absolvovala jsem Let's Dance, točila desku, zkoušela muzikál, takže je pravda, že od 5. června jsem měla týden dovolené, a to bylo o Vánocích. Jinak jedu v kuse. Ale je to tak, že odpočívat můžu v hrobě, a když nabídky přijdou, vezmu je.
Lidé vám během vašich výkonů v televizi trochu vyčítali, že příliš nedáváte najevo emoce. Zkoušíte na tom pracovat?
Je pravda, že mi to říká i vlastní máma. Ten obličej mám po otci, kterému také vyčítali, že vypadá chladně. Lidé si na to mohou stěžovat, ale já taková prostě jsem. Za těch osmnáct let jsem se už párkrát spálila a mám svůj kruh důvěry, do kterého ale každý může vstoupit.
Zažila jste už v showbyznysu něco negativního?
Všichni říkají, že je to hrozně těžké. Ale ve skutečnosti je to ještě těžší. Člověk se může spolehnout jen sám na sebe. Nikomu nesmí svěřovat svou práci, protože se v devětadevadesáti procentech spálí. Já už jsem se bavila s vítězi SuperStar i před soutěží, abych se vyvarovala chyb, ale stejně jsem pak udělala ty samé. Každý si tím musí projít, a to je to, co vás kope dál. Buď to zvládnete, nebo ne. Kolikrát jsem si říkala, že už na to nemám sílu. Ale ráno jsem se probudila a řekla si, že jdu dál. Budoucím zpěvákům bych poradila, aby nelétali ve hvězdách. Show z vás udělá umělou hvězdu, ale pokud nebudete makat, hodně rychle zase zhasnete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi fanoušek Gabriely Gunčíkové?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama