Superstáristka Gábina Gunčíková: Něžná rockerka!

9. srpna 2012 v 12:42 | *Terule* |  Rozhovory
Kdyby existovala Rocková barbie byla by jí ona. Má našlápnuto! Přesto zůstává nohama pevně na zemi a svým úspěchem se nenechala rozhodit.
Jaké to bylo v roli modelky?
Musím říct, že jsem dost podcenila tu dřinu, kterou modelky při focení musí absolvovat. Na druhou stranu to byla určitě velmi zajímavá zkušenost a také se mi líbil ten váš tým. Bylo to super.
O profesi modelky jste nikdy neuvažovala?
Ne. Já jsem byla spíš takový sportovní typ. Svého času, když jsem si měla vybrat mezi líčením a fotbalem, tak jsem šla radši na fotbal. Teď je to trošku jinak, už se vnímám ženštěji. Ale stejně jsem radši vždy spíš než modelka chtěla být zpěvačka nebo herečka.
Jaký styl oblékání preferujete?
Mám ráda asi všechno. Doma něco pohodlnějšího, ale pak eleganci, ženskost, oblečení, které vytáhne přednosti.
Umíte své přednosti 'nosit'?
Už jsem se to naučila.
A jak zvládáte mužské pohledy?
Já se kolem sebe radši moc nekoukám, jsem taková stydlivka.
Máte nějakého muže vedle sebe?
Já jsem teď šťastně nezadaná. Šťastně proto, že mám hrozně moc práce, a tak by bylo totálně nefér mít partnera, když bych na něj stejně neměla čas. Nechávám tomu volný průběh, nikde nikoho nelovím. Ale věřím, že jednou přijde muž a já budu vědět, že je to ON, otec mých dětí. Ale je mi teprve osmnáct a na tohle mám ještě dost času.
Pojďme tedy ke zpívání... Pocházíte z muzikantské rodiny, asi to bylo dané, že vás to k muzice potáhne.
Ano. Můj táta preferoval rockovější muziku a já na ní vyrostla. V pubertě jsem se trošku odklonila a poslouchala třeba Aguileru, ale pak jsem se rychle vrátila k tomu, k čemu mě odmalička vedli. Ale není to tak, že bych pohrdala jinými žánry. Přesto mě pořád nejvíc táhne muzika 80. let.
Takže současnou hudbu nesledujete?
Tak to není, líbí se mi některé rockové kapely a třeba taky Lady Gaga. Jenom mám pocit, že současná muzika, která vychází z počítačů, jako by pro mě postrádala duši. Líbí se mi muzika, u které je znát, že ji dělal člověk.

V SuperStar se ale zpívá hudba více žánrů, i ta komerčnější. Co vás vlastně přimělo se tam přihlásit?
Já jsem se hlásila už před dvěma lety, ale pak nešla ani na casting. Měla jsem pocit, že jsem příliš mladá, že jsem na to ještě nedozrála. Byla jsem ale přesvědčená, že bude další kolo SuperStar a že pak třeba budu zkušenější, sebevědomější. A taky jsem se chtěla nejprve snažit prosadit hudebně jinak a sama. Jenže to je v současnosti velmi těžké. Taky mi k tomu pomohli rodiče, protože jsem se možná až moc dlouho rozmýšlela, oni mě k tomu nakonec tak trošku 'dokopali'. Ale stejně jsem vůbec nevěřila, že bych se mohla dostat tak daleko.
Čím si myslíte, že jste tak zaujala?
To je spíš otázka pro někoho jiného... Možná ale i tím, že jsem byla jiná, svá, že jsem si za svým stála.
Poznávají vás lidé na ulici?
Ano, teď jsem třeba zažila vtipnou situaci - v Itálii jsem byla na koncertu Iron Maiden a mezi těmi padesáti tisíci lidmi jsem shodou okolností stála vedle Čechů a oni z toho měli zážitek, že: "Ježišmarjá, superstar!" A hned nato na dovolené v Turecku, když jsem šla po jedné nákupní zóně, naproti mně kluk s maminkou a říká jí: "Jé, ta je strašně podobná Gunčíkové." A máma na to: "Buď zticha, to je Gunčíková."
Co teď bude dál, po SuperStar?
Plánuji singly, album, duet s Lukášem Adamcem, vítězem SuperStar... Mám také nějaké nabídky do televize, ale je to v jednání. (Krátce po tomto rozhovoru bylo Gábinino účinkování v Let's Dance potvrzeno - pozn. red.) Taky se rozmýšlím, zda přijmu nabídku do muzikálu Kleopatra. Jsem teď ve fázi, kdy všechny tyhle věci zvažuju. Nerada se rozhoduji hned, musím si na to dát čas a říct si všechna pro a proti. Samozřejmě taky teď daleko více koncertuji se svou kapelou Meryland, máme i tři koncerty za víkend.
Nebráníte se tedy žádné nabídce?
Nebráním. Sice nemám moc ráda muzikály, ale říkám si, proč bych to neměla zkusit? Jen se tam nechci upsat napořád. Nebráním se ničemu, nemám z ničeho strach, jen si zkrátka chci pořád stát za tím svým.
Jaká bude vaše první deska?
Vím jen to, že se na ní bude podílet více lidí, ale ráda bych tam měla i svou tvorbu nebo písničky své kapely.
A styl té desky?
Tak jaký by měl asi být? (smích)
Jak vlastně vnímáte soutěže, které udělají rázem přes noc z obyčejného mladého kluka či holky hvězdu?
Záleží na tom konkrétním člověku, jak to vstřebá. Já sama si moc dobře uvědomuji, že se nikomu jen tak nepoštěstí zpívat každý týden v televizi. Tohle nebyla jen má zásluha! Ano, byla jsem tam já, byl to můj hlas, ale ty všechny věci okolo, ta všechna popularita, to nebylo jen díky mně samotné... Je potřeba si uvědomit, že sláva je velmi vrtkavá a že může přijít brzy další podobná soutěž a miláčkem davů se stane úplně někdo jiný. Proto je stejně důležité hlavně se po takových soutěžích pustit do práce, nenechat si stoupnout slávu do hlavy.
Vám byly ale prorokovány velké věci. Například Pavol Habera říkal, že jste předurčená k tomu, abyste se prosadila i v zahraničí. Máte takové ambice?
Já především zůstávám pořád nohama na zemi. Možná to byl tehdy pouze takový okamžik, ve kterém měl Habera prostě jen aktuálně hezký pocit z mého vystoupení. Ale on sám přece ví, jak je těžké prosadit se v zahraničí... Samozřejmě, že by to bylo moc hezké, ale já jsem popravdě spíš pesimista.
Ve vašem věku je většina lidí ale naopak optimistických, mají pocit, že jim svět leží u nohou!
Možná to není pesimismus, ale realismus. Nechci a nebudu si stavět vzdušné zámky a houpat se na růžových obláčcích. Snít o něčem totiž pak může také znamenat velké zklamání. A já chci předejít tomu, abych byla zklamaná.
Myslíte, že by vám k úspěchu mohla pomoci i vaše krása?
Myslím, že ne. Krása není zase tak moc důležitá. Je spousta zpěváků, kteří fyzickou krásou neoplývají a jsou úžasní. Víc než o krásu jde o hlas, osobnost, jakési přirozené charisma. Například Freddie Mercury rozhodně žádný krasavec nebyl a lidé ho milovali. To se ale nedá naučit, s tím se člověk musí narodit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké hudební soutěže se Gábina zúčastnila?

X-Factor
SuperStar
Hlas ČeskoSlovenska

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama